SSS

Sizinle Nasıl Temasa Geçebiliriz?

Web sayfamızdaki iletişim formundan, ramazanbulut@yandex.com mail adresinden veya doğrudan 0507 537 87 17 nolu telefon numarası veya iletişim sayfamızdan temasa geçebilirsiniz. Yazılı başvurularınızda, talep detaylarınız titizlikle incelenip size özel teklifmiz tarafınıza 48 saat içinde sunulacaktır.

Ne kadar zaman önceden rezervasyon yaptırmalıyım?

Düğün fotoğrafı çekim rezervasyonlarımız bir günde sadece bir çift ile çalışmak üzere yapılmaktadır. Rezerve edilen bir günde ikinci bir düğün çekimi yapmamaktadır. Unutmayınız ki düğünlerin büyik kısmı Cumartesi ve Pazar günü yapılmaktadır. Düğün tarihiniz kesinleştiği anda bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Şanlıurfa dışında da çekim yapıyor musunuz, seyahat edebilir misiniz?

Edirne’den Ağrı’ya kadar Türkiye’nin bir çok ilinde çekimler gerçekleştirdik ve çekmeye devam ediyoruz.

Düğün günü mü yoksa başka bir günde mi çekim yapmalıyız?

Bu sizin düğün fotoğraf beklentinize göre belirleyeceğiniz bir konudur. Düğün gününüzde kuafördeki hazırlıklarla beraber başlayıp akşama kadar devam eden bir hikaye kurgusu söz konusudur.

Düğün günü dışında bir günde yapılacak fotoğraf çekiminde düğün günü telaşından uzak sadece fotoğrafa ayrılan bir günde çekim yaptırabilirsiniz

Çekimleri Nasıl Yapıyorum?

Bu sizin hayatınızın en önemli günü ve maalesef tekrarı olmayacak. Bu özel gününüzü belgelemek için referans fotoğraflarını beğenerek anlaştığınız kişinin çekmesi sizin için çok önemli olmalı. İşte bu nedenle tüm çekimleri bizzat kendim yapıyorum.

Çekimlere tek başıma gelmiyorum. Yanımda asistanımla ve kendi aracımızla geliyoruz. Böylece size yük olmuyoruz.

Asistanım reflektör, diffuser tutma, vs. gibi konularda bana yardımcı oluyor. Böylece güneşli ortamlarda yapılan çekimlerde gözünüzü güneş nedeniyle kısmanızı, yüzünüze sert gölgeler düşmesini engellemiş oluyoruz.

Profesyonel fotoğraf çekiminde teknik bilgi, ışık yönetimi gibi konuların yanı sıra çok önemli bir detay daha var, ekipman. İyi fotoğraf doğru ve yeterli ekipmanla çekilir. Ben de bu nedenle dünyaca en iyi düğün fotoğrafçılığı Dslr kamerasını ve ekipmanını kullanmaktayım.

Çekimlerde Kaç Kare Fotorğraf Çekiyorum?

2 saatlik çekimde ortalama 250 kare fotoğraf çekiyorum. Bunların bir kısmını çeşitli nedenlerle (gözün kapalı çıkması, tekrar karesi olması, ışık ayarı vs.) siliyorum. Size USB bellekte yaklaşık 200 kare fotoğraf teslim ediyorum.

Düğün günü belgesel çekiminde ise çektiğim fotoğraf sayısı yaklaşık saatte 100 kare olmakla beraber size USB’de bunların büyük bir kısmını gönderiyorum.

Bir çekimde tüm çekilen fotoğrafların şahane olmasını beklemek doğru değildir. Düşünün ki ünlü dergilerin kapak çekimlerinde bile mükemmel ışıklandırmalı stüdyolarda gerçekleştirilmelerine rağmen saatlerce çekim yapılmakta ve bu fotoğraflardan sadece bir kaç tanesi kapak fotoğrafı olmayı haketmektedir.

Genellikle 2 saatlik kısa çekimlerimde 10-15 adet “Kapak Fotoğrafı” sahibi oluyorsunuz. Bu kalan fotoğraflarınızın kötü olacağı anlamına gelmiyor tabii. Onların da büyük bir kısmı bayılacağınız fotoğraflar oluyor.

Tabii ki bu rakamların hepsi ortalama rakamlar. Sizin çekiminizde kare sayısı daha farklı olabilir. Bu tamamen sizin o günkü psikolojinize, poz verme isteğinize, ışık ve hava durumuna, bana ayırabileceğiniz süreye ve çekim mekanının uygunluğuna bağlı.

Albüm Hazırlık Aşaması Nasıl İşliyor?

Albümün tamamen sizin beklentinizi karşılaması benim için çok önemli. Bu nedenle her aşamasında sizin bulunmanızı istiyorum.

Size gönderdiğim linkte bulunan fotoğraflarınızdan 50 kare seçiyorsunuz. Seçtiğiniz fotoğrafların sadece numaralarını bildirmeniz yeterli. Bahsettiğimiz albüm alışılagelmiş fotoğraf çıktısının bir albüme yerleştirilmesi şeklinde değil, fotoğraflarınızdan oluşturulmuş, özel tasarımlı sayfaların fotoğraf kağıdına basılarak özel bir teknikle ciltlenmesi şeklindedir.

Fotoğraflarınızı Ne Kadar Sürede Teslim Ediyorum?

Çekimden ortalama 15 gün sonra web sitemde şifreli bir alana yüklüyor ve sevdiklerinizin fotoğraflarınızı görebilmelerine olanak tanıyorum. Sizin fotoğraf seçiminizden sonra ise;

  • Albümsüz paketlerde photoshop yapılmış fotoğraflarınızla birlikte  1 ay sonra,
  • Albümlü paketlerde ise seçtiğiniz fotoğrafları bildirmenizden itibaren albümün dijital çalışması yapılıp onayınıza sunulur, sizin onaylamanızla birlikte baskıya gönderilir ve 1 ay sonra teslim edilir.

Ayrıca size vereceğim linkle fotoğraflarınızı Usb belleği beklemeden indirmenizi sağlıyorum.

Fotoğraflarınızın yüksek çözünürlüklü halleriyle, sosyal ağlar için daha küçük dijital kopyalarının olduğu USB belleğinizi ise albümünüzle birlikte gönderiyorum.

Teslimatları Nasıl Yapıyorum?

Usb belleği ve Albümünüzü Şanlıurfa içindeyseniz adresimden şahsen gelip almanızı istiyorum. Şehir dışındaki teslimatları ve özellikle kargo isteyenlere ise karşı ödemeli olarak kargoyla yapıyorum.

9 Ocak 2023, Pazartesi
Urfa Düğün Fotoğrafçısı
Urfa Düğün Fotoğrafçısı
Atatürk Mahallesi Karakoyun İş Merkezi Zemin Kat No 3/4, Haliliye/Şanlıurfa
Telefon : 0507 537 87 17